A pecsétviasz használata
- Gyújts meg egy mécsest vagy gyertyát és készíts elő egy papírtörlőt vagy zebkendőt.
- 2. Vedd elő a kifejezetten erre a célra készült olvasztó- és öntőkanalat.
- Az első pecsét elkészítésénél 30 mm-es pecsétnyomó átmérő esetében 4 db, 25 mm-es pecsétnyomó használatával 3 db viaszgyöngyöt tegyél a kanálba, majd helyezd a láng fölé.
- Várd meg míg a viasz olvadni kezd, és körülbelül 30 másodperc múlva mikor már 1-2 buborékot látsz a viaszban, kiöntheted. A viaszt öntheted közvetlenül a papírra / lezárni vagy díszíteni szánt bármire, (ebben az esetben nehezebben lesz visszaszedhető) de viaszpecsét matricát is készíthetsz, ha szilikonos sütőpapírra vagy márványfelületre öntöd. Öntés után ha a kanál oldalára folyt 1-2 csepp viasz, csak töröld vissza.
- Miután a viaszt kiöntötted, nyomd bele a viaszpecsétnyomó fejét. Várj 5-6 másodpercig míg a viasz megszilárdul a hideg fém fej hatására.
- A pecsétnyomás folyamatát gyorsíthatod, ha két pecsételés között jeges vízbe mártod a pecsétnyomót.
10 db viaszpecsét elkészítése kb. 15 perc, egyáltalán nem annyira pepecselős folyamat ez, mint amennyire gyönyörű végeredményt kapunk a végén. 🙂
A második és további pecsétek elkészüléséhez -ha ugyan azzal a színnel dolgozol- már nem szükséges 3 ill. 4 gyöngy, általában 2 ill. 3 db is elég, ezt menet közben ki fogod tapasztalni. Ha ugyanolyan színű viaszt használsz, az öntések közt nem szükséges a kanalat kitörölni. Ha színt váltanál, csak töröld ki a kanalat a papírtörlővel.
Kellemes alkotást kívánok!
Értékelések
Még nincsenek értékelések.